preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica

Login

e-Dnevnik za učenike i roditelje

Osnovna škola Cestica - e-Dnevnik za nastavnike i stručno osoblje

       

    Projekt CMS Together II    

Extreme Sports Logo

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Jelovnik!

Healthy Living Market GIFs on GIPHY - Be Animated

VOZNI RED

Povezana slika

Oglasna ploča
Ispis statistike od 24. 11. 2022.

Ukupno: 30603
Arhiva od 2016.

Pronađi sve stare vijesti u našoj arhivi. 

GPP i ŠK

NATJEČAJI!

 

Kućni red škole

Uvid u isplate iz proračuna OŠ Ivane Brlić-Mažuranić

Temeljem Naputka o transparentnosti potrošnje (NN 59/23) uvid u isplate iz proračuna OŠ Ivane Brlić-Mažuranić vidljive su na sljedećoj poveznici:

https://transparentno.osibmazuranicorahovica.otvorenazupanija.hr/
 
 
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
DAN RUŽIČASTIH MAJICA – DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA
Autor: Ana Dorić, 29. 2. 2024.

28. veljače 2024. u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić obilježen je Dan Ružičastih majica.

Odluku o proglašenju Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja Hrvatski sabor donio je u veljači 2017. godine. Ružičaste majice kao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja odabrane su nakon slučaja vršnjačkog nasilja nad srednjoškolcem u kanadskom gradu Berwicku 2007. godine kojega su učenici maltretirali zbog ružičaste majice odjevene u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke. U znak protesta protiv tog slučaja nasilja, dječakovi prijatelji odjenuli su ružičaste majice i pokrenuli lavinu događaja koji su rezultirali obilježavanjem Dana ružičastih majica diljem svijeta, a sve s ciljem suzbijanja vršnjačkog nasilja u svim oblicima.

Odijevanjem ružičastih majica, odrasli i djeca diljem Hrvatske i svijeta na simboličan način žele skrenuti pozornost na problem sve učestalijeg vršnjačkog nasilja u školama, koje može ostaviti teške psihičke posljedice. Nasilje nije samo verbalno i tjelesno, već i socijalno i psihološko te je sve izraženije u virtualnom svijetu, odnosno društvenim mrežama kojima se djeca i mladi svakodnevno služe i kojima su izloženi. Stoga je potrebno skrenuti pozornost na otvorene rasprave o problemu nasilja, pravovremenu zaštitu žrtava vršnjačkog nasilja te pružanje potrebne pomoći počiniteljima nasilja. Od iznimne su važnosti kontinuirana i sustavna provedba preventivnih aktivnosti namijenjenih djeci, mladima, roditeljima i nastavnicima koje su usmjerene razvoju socijalnih i emocionalnih vještina te podizanju razine svijesti i znanja o pojavi vršnjačkog nasilja.

Učitelji razredne i predmetne nastave tom su prigodom priredili različite radionice i aktivnosti za učenike namijenjene podizanju razine svijesti o potrebi borbe protiv vršnjačkog nasilja u školama. 

 

 

 


 

 

 

,





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju